 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM3316-6R8M-RC)
J.W. Miller PM3316-6R8M-RC
PartNo:
PM3316-6R8M-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 975
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 6.8uH 20%
RoHS:Details
Inductance:6.8 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:1.4 A
Maximum DC Resistance:27 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:31 MHz
Q Minimum:50
Package / Case:
Case Length:13 mm
Case Width:9.5 mm
Case Height:5.2 mm