 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM3340-101M-RC)
J.W. Miller PM3340-101M-RC
PartNo:
PM3340-101M-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 767
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 100uH 20%
RoHS:Details
Inductance:100 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:2.5 A
Maximum DC Resistance:220 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:13 mm
Case Width:9.5 mm
Case Height:11.5 mm