 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM3340-102M-RC)
J.W. Miller PM3340-102M-RC
PartNo:
PM3340-102M-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 195
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 1.0mH 20%
RoHS:Details
Inductance:1 mH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:100 mA
Maximum DC Resistance:2 Ohms
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:3316
Case Length:13 mm
Case Width:9.5 mm
Case Height:4.2 mm