 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM3340-331M-RC)
J.W. Miller PM3340-331M-RC
PartNo:
PM3340-331M-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 247
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 330uH 20%
RoHS:Details
Inductance:330 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:1.2 A
Maximum DC Resistance:700 mOhms
Package / Case:
Case Length:13 mm
Case Width:9.5 mm
Case Height:11.5 mm