J.W. Miller (PM43-100M-RC)
PartNo:
PM43-100M-RC
Manufacturers:
J.W. Miller
Description:
Fixed Inductors 10uH 20%
Details
Inductance:
10 uH
Tolerance:
0.2
Maximum DC Current:
1.15 A
Maximum DC Resistance:
182 mOhms
Operating Temperature Range:
- 30 C to + 100 C
Self Resonant Frequency:
35 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Unshielded
Termination Style:
SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:
4.5 mm
Case Width:
4 mm
Case Height:
3.2 mm