J.W. Miller (PM43-1R0M-RC)
PartNo:
PM43-1R0M-RC
Manufacturers:
J.W. Miller
Qty:
629
Request Qty:
Description:
Fixed Inductors 1.0uH 20%
Details
Inductance:
1 uH
Maximum DC Current:
3.8 A
Maximum DC Resistance:
49 mOhms
Operating Temperature Range:
- 30 C to + 100 C
Self Resonant Frequency:
113 MHz
Case Length:
4.5 mm
Case Width:
4 mm
Case Height:
3.2 mm