 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM43-2R2M-RC)
J.W. Miller PM43-2R2M-RC
PartNo:
PM43-2R2M-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 716
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 2.2uH 20%
RoHS:Details
Inductance:2.2 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:2.6 A
Maximum DC Resistance:72 mOhms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:76 MHz
Package / Case:
Case Length:4.5 mm
Case Width:4 mm
Case Height:3.2 mm