 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM43-470K-RC)
J.W. Miller PM43-470K-RC
PartNo:
PM43-470K-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 323
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 47uH 10%
RoHS:Details
Inductance:47 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:540 mA
Maximum DC Resistance:844 mOhms
Operating Temperature Range:- 30 C to + 100 C
Self Resonant Frequency:15 MHz
Q Minimum:
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:4.5 mm
Case Width:4 mm
Case Height:3.2 mm