 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM43-4R7M-RC)
J.W. Miller PM43-4R7M-RC
PartNo:
PM43-4R7M-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 562
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 4.7uH 20%
RoHS:Details
Inductance:4.7 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:1.7 A
Maximum DC Resistance:109 mOhms
Operating Temperature Range:- 30 C to + 100 C
Self Resonant Frequency:49 MHz
Q Minimum:
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:4.5 mm
Case Width:4 mm
Case Height:3.2 mm