 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM5022S-101M-RC)
J.W. Miller PM5022S-101M-RC
PartNo:
PM5022S-101M-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 248
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 100uH 20%
RoHS:Details
Inductance:100 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:2.4 A
Maximum DC Resistance:207 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:4.6 MHz
Q Minimum:40
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:18.6 mm
Case Width:15.3 mm
Case Height:7.6 mm