 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM5022S-102M-RC)
J.W. Miller PM5022S-102M-RC
PartNo:
PM5022S-102M-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 210
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 1.0mH 20%
RoHS:Details
Inductance:1 mH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:800 mA
Maximum DC Resistance:2.01 Ohms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:1.5 MHz
Q Minimum:46
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:18.6 mm
Case Width:15.3 mm
Case Height:7.6 mm