 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM5022S-331M-RC)
J.W. Miller PM5022S-331M-RC
PartNo:
PM5022S-331M-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 250
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 330uH 20%
RoHS:Details
Inductance:330 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:1.1 A
Maximum DC Resistance:780 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:3 MHz
Q Minimum:30
Package / Case:
Case Length:18.6 mm
Case Width:15.3 mm
Case Height:7.6 mm