J.W. Miller (PM54-151K-RC)
PartNo:
PM54-151K-RC
Description:
Fixed Inductors 150uH 10%
Details
Inductance:
150 uH
Tolerance:
0.1
Maximum DC Current:
400 mA
Maximum DC Resistance:
1.1 Ohms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:
8 MHz
Case Length:
5.8 mm
Case Width:
5.2 mm
Case Height:
4.5 mm