J.W. Miller (PM54-180M-RC)
PartNo:
PM54-180M-RC
Manufacturers:
J.W. Miller
Qty:
644
Request Qty:
Description:
Fixed Inductors 18uH 20%
Details
Inductance:
18 uH
Tolerance:
0.2
Maximum DC Current:
1.23 A
Maximum DC Resistance:
150 mOhms
Operating Temperature Range:
- 30 C to + 100 C
Self Resonant Frequency:
23 MHz
Package / Case:
5022
Case Length:
5.8 mm
Case Width:
5.2 mm
Case Height:
4.5 mm