J.W. Miller (PM54-181K-RC)
PartNo:
PM54-181K-RC
Manufacturers:
J.W. Miller
Description:
Fixed Inductors 180uH 10%
Details
Inductance:
180 uH
Tolerance:
0.1
Maximum DC Current:
380 mA
Maximum DC Resistance:
1.38 Ohms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:
6 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:
SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:
5.8 mm
Case Width:
5.2 mm
Case Height:
4.5 mm