 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM54-330L-RC)
J.W. Miller PM54-330L-RC
PartNo:
PM54-330L-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 1500
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 33uH 15%
RoHS:Details
Inductance:33 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:880 mA
Maximum DC Resistance:230 mOhms
Operating Temperature Range:- 30 C to + 100 C
Self Resonant Frequency:16 MHz
Q Minimum:
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:5022
Case Length:5.8 mm
Case Width:5.2 mm
Case Height:4.5 mm