 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM54-390L-RC)
J.W. Miller PM54-390L-RC
PartNo:
PM54-390L-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 1500
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 39uH 15%
RoHS:Details
Inductance:39 uH
Tolerance:0.15
Maximum DC Current:800 mA
Maximum DC Resistance:320 mOhms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:15 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:5.8 mm
Case Width:5.2 mm
Case Height:4.5 mm