 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM7232S-R72M-RC)
J.W. Miller PM7232S-R72M-RC
PartNo:
PM7232S-R72M-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 236
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0.72uH 20%
RoHS:Details
Inductance:720 nH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:22 A
Maximum DC Resistance:8 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 150 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:7.2 mm
Case Width:6.6 mm
Case Height:3.2 mm