 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM74SB-220M-RC)
J.W. Miller PM74SB-220M-RC
PartNo:
PM74SB-220M-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 1000
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 22uH 20%
RoHS:Details
Inductance:22 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:1.12 A
Maximum DC Resistance:130 mOhms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:18 MHz
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:7.80 mm
Case Width:7.000 mm
Case Height:4.500 mm