 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM75-100K-RC)
J.W. Miller PM75-100K-RC
PartNo:
PM75-100K-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 644
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 10uH 10%
RoHS:Details
Inductance:10 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:1.15 A
Maximum DC Resistance:180 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:33 MHz
Q Minimum:28
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:4.5 mm
Case Width:4 mm
Case Height:3.2 mm