J.W. Miller (RL110-100M-RC)
PartNo:
RL110-100M-RC
Manufacturers:
J.W. Miller
Qty:
240
Request Qty:
Description:
Fixed Inductors 10uH 20%
Details
Inductance:
10 uH
Tolerance:
0.2
Maximum DC Current:
5.3 A
Maximum DC Resistance:
22 mOhms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:
14 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Unshielded
Termination Style:
Package / Case:
Case Length:
10.000 mm
Case Width:
10.000 mm
Case Height:
10.000 mm