J.W. Miller (RL110-331K-RC)
PartNo:
RL110-331K-RC
Manufacturers:
J.W. Miller
Qty:
737
Request Qty:
Description:
Fixed Inductors 330uH 10%
Details
Inductance:
330 uH
Tolerance:
0.1
Maximum DC Current:
930 mA
Maximum DC Resistance:
520 mOhms
Operating Temperature Range:
- 40 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
2.8 MHz
Q Minimum:
20
Shielding:
Unshielded
Termination Style:
Radial
Package / Case:
Case Length:
10.000 mm
Case Width:
10.000 mm
Case Height:
10 mm