J.W. Miller (RL855-821K-RC)
PartNo:
RL855-821K-RC
Manufacturers:
J.W. Miller
Qty:
972
Request Qty:
Description:
Fixed Inductors 820uH 10%
Details
Inductance:
820 uH
Tolerance:
0.1
Maximum DC Current:
310 mA
Maximum DC Resistance:
3.82 Ohms
Operating Temperature Range:
- 30 C to + 100 C
Self Resonant Frequency:
1.7 MHz
Q Minimum:
34
Shielding:
Unshielded
Termination Style:
Radial
Package / Case:
Case Length:
Case Width:
Case Height:
5.5 mm