J.W. Miller (RL875-222K-RC)
PartNo:
RL875-222K-RC
Manufacturers:
J.W. Miller
Qty:
785
Request Qty:
Description:
Fixed Inductors 2.2mH 10%
Details
Inductance:
2.2 mH
Tolerance:
0.1
Maximum DC Current:
180 mA
Maximum DC Resistance:
6.25 Ohms
Operating Temperature Range:
- 40 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
1.5 MHz
Q Minimum:
35
Shielding:
Unshielded
Termination Style:
Radial
Package / Case:
Case Length:
Case Width:
Case Height:
7.5 mm