 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (RL875S-101K-RC)
J.W. Miller RL875S-101K-RC
PartNo:
RL875S-101K-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 736
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 100uH 10%
RoHS:Details
Inductance:100 uH
Tolerance:0.001
Maximum DC Current:740 mA
Maximum DC Resistance:320 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:6.5 MHz
Q Minimum:35
Shielding:Shielded
Termination Style:Radial
Package / Case:
Case Length:
Case Width:
Case Height:7.5 mm