 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (RL875S-102K-RC)
J.W. Miller RL875S-102K-RC
PartNo:
RL875S-102K-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 1000
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 1.0mH 10%
RoHS:Details
Inductance:1 mH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:230 mA
Maximum DC Resistance:2.72 Ohms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:2 MHz
Q Minimum:95
Case Width:
Case Height:7.5 mm