 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (RL875S-122K-RC)
J.W. Miller RL875S-122K-RC
PartNo:
RL875S-122K-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 935
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 1.2mH 10%
RoHS:Details
Inductance:1.2 mH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:210 mA
Maximum DC Resistance:3.98 Ohms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:1.5 MHz
Q Minimum:110
Shielding:Shielded
Termination Style:Radial
Package / Case:
Case Length:
Case Width:
Case Height:7.5 mm