 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (RL875S-271K-RC)
J.W. Miller RL875S-271K-RC
PartNo:
RL875S-271K-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 1000
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 270uH 10%
RoHS:Details
Inductance:270 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:450 mA
Maximum DC Resistance:860 mOhms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:Radial
Package / Case:
Case Length:7.5 mm