 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (RL875S-272K-RC)
J.W. Miller RL875S-272K-RC
PartNo:
RL875S-272K-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 1000
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 2.7mH 10%
RoHS:Details
Inductance:2.7 mH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:140 mA
Maximum DC Resistance:8.54 Ohms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:1 MHz
Q Minimum:95
Shielding:Shielded
Termination Style:Radial
Package / Case:
Case Length:7.5 mm