 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (RL895-100M-RC)
J.W. Miller RL895-100M-RC
PartNo:
RL895-100M-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 947
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 10uH 20%
RoHS:Details
Inductance:10 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:2.6 A
Maximum DC Resistance:40 mOhms
Operating Temperature Range:- 30 C to + 100 C
Self Resonant Frequency:14 MHz
Q Minimum:40
Shielding:Unshielded
Termination Style:Radial
Package / Case:
Case Length:9.500 mm
Case Width:
Case Height:9.5 mm