 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (RL895-103K-RC)
J.W. Miller RL895-103K-RC
PartNo:
RL895-103K-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 1000
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 10mH 10%
RoHS:Details
Inductance:10 mH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:89 mA
Maximum DC Resistance:22 Ohms
Operating Temperature Range:- 30 C to + 100 C
Shielding:Unshielded
Termination Style:Radial
Package / Case:
Case Length:9.5 mm