 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (RL895-153K-RC)
J.W. Miller RL895-153K-RC
PartNo:
RL895-153K-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 978
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 15mH 10%
RoHS:Details
Inductance:15 mH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:68 mA
Maximum DC Resistance:29.1 Ohms
Operating Temperature Range:
Shielding:Unshielded
Termination Style:
Package / Case:
Case Length:9.500 mm