Bussmann / Eaton (SD53-4R7-R)
PartNo:
SD53-4R7-R
Manufacturers:
Bussmann / Eaton
Description:
Fixed Inductors 4.7uH 2.1A 0.039ohms
Details
Inductance:
4.7 uH
Tolerance:
20%
Maximum DC Current:
2.1 A
Maximum DC Resistance:
45 mOhms
Operating Temperature Range:
- 40 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:
Shielded
Termination Style:
SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:
5.2 mm
Case Width:
5.2 mm
Case Height:
3 mm