 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Bourns  (SDR0403-3R3ML)
Bourns SDR0403-3R3ML
PartNo:
SDR0403-3R3ML
Manufacturers: Bourns
Qty: 16873
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 3.3uH 20% SMD 0403
RoHS:Details
Inductance:3.3 uH
Tolerance:20%
Maximum DC Current:2.15 A
Maximum DC Resistance:58 mOhms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:65 MHz
Q Minimum:28
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:4.5 mm
Case Width:3.2 mm