 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Bourns  (SDR1005-222KL)
Bourns SDR1005-222KL
PartNo:
SDR1005-222KL
Manufacturers: Bourns
Qty: 16965
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 2200uH 10% SMD 1005
RoHS:Details
Inductance:2.2 mH
Tolerance:10%
Maximum DC Current:200 mA
Maximum DC Resistance:8.2 Ohms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:2 MHz
Q Minimum:91
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:12.7 mm
Case Width:5 mm