 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (SLF7032T-100M1R4-2PF)
TDK SLF7032T-100M1R4-2PF
PartNo:
SLF7032T-100M1R4-2PF
Manufacturers: TDK
Qty: 14674
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 10 UH 20% 7MM
RoHS:Details
Inductance:10 uH
Tolerance:20%
Maximum DC Current:1.4 A
Maximum DC Resistance:53 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:7032 metric
Case Length:7 mm
Case Width:7 mm
Case Height:3.2 mm