Bourns (SRN3015-1R0Y)
PartNo:
SRN3015-1R0Y
Manufacturers:
Bourns
Description:
Fixed Inductors 1uH 30% SMD 3015
Details
Inductance:
1 uH
Tolerance:
30%
Maximum DC Current:
2.35 A
Maximum DC Resistance:
48 mOhms
Operating Temperature Range:
- 40 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:
145 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Shielded
Termination Style:
SMD/SMT
Package / Case:
3 mm x 3 mm
Case Length:
3 mm
Case Width:
3 mm
Case Height:
1.5 mm