 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Bourns  (SRN6045-100M)
Bourns SRN6045-100M
PartNo:
SRN6045-100M
Manufacturers: Bourns
Qty: 17412
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 10uH 20% SMD 6045
RoHS:Details
Inductance:10 uH
Tolerance:20%
Maximum DC Current:2.5 A
Maximum DC Resistance:58.6 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:6 mm x 6 mm
Case Length:6 mm
Case Width:6 mm
Case Height:4.5 mm