 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Bourns  (SRN6045-220M)
Bourns SRN6045-220M
PartNo:
SRN6045-220M
Manufacturers: Bourns
Qty: 13646
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 22uH 20% SMD 6045
RoHS:Details
Inductance:22 uH
Tolerance:20%
Maximum DC Current:1.5 A
Maximum DC Resistance:142 mOhms
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:6 mm x 6 mm
Case Length:6 mm
Case Width:6 mm
Case Height:4.5 mm