Bourns (SRN8040-330M)
PartNo:
SRN8040-330M
Description:
Fixed Inductors 33uH 20% SMD 8040
Details
Inductance:
33 uH
Tolerance:
20%
Maximum DC Current:
1.7 A
Maximum DC Resistance:
145 mOhms
Operating Temperature Range:
- 40 C to + 105 C
Package / Case:
8 mm x 8 mm
Case Length:
8 mm
Case Width:
8 mm
Case Height:
4 mm