 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Bourns  (SRR1210-330M)
Bourns SRR1210-330M
PartNo:
SRR1210-330M
Manufacturers: Bourns
Qty: 14460
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 33uH 20% SMD 1210
RoHS:Details
Inductance:33 uH
Tolerance:20%
Maximum DC Current:4.4 A
Maximum DC Resistance:52 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:6.5 MHz
Q Minimum:16
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:1210
Case Length:12 mm
Case Width:12 mm
Case Height:10 mm