 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Bourns  (SRR1280-101M)
Bourns SRR1280-101M
PartNo:
SRR1280-101M
Manufacturers: Bourns
Qty: 14548
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 100uH 20% SMD 1280
RoHS:Details
Inductance:100 uH
Tolerance:20%
Maximum DC Current:2.1 A
Maximum DC Resistance:150 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:4.5 MHz
Q Minimum:18
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:1280
Case Length:12.5 mm
Case Width:12.5 mm
Case Height:7.5 mm