Laird Technologies (TYS4030330M-10)
PartNo:
TYS4030330M-10
Manufacturers:
Laird Technologies
Description:
Fixed Inductors 33uH 20% -40C +125C
Details
Inductance:
33 uH
Tolerance:
20%
Maximum DC Current:
0.84 A
Maximum DC Resistance:
0.33 Ohms
Operating Temperature Range:
- 40 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:
10 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Shielded
Termination Style:
SMD/SMT
Package / Case:
4030 metric
Case Length:
4 mm
Case Width:
4 mm
Case Height:
3 mm