 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Laird Technologies  (TYS5040100M-10)
Laird Technologies TYS5040100M-10
PartNo:
TYS5040100M-10
Manufacturers: Laird Technologies
Qty: 966
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 10uH 20% -40C +125C
RoHS:Details
Inductance:10 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:2.1 A
Maximum DC Resistance:0.064 Ohms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:18 MHz
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:5 mm
Case Width:5 mm
Case Height:4 mm