 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Laird Technologies  (TYS8040221M-10)
Laird Technologies TYS8040221M-10
PartNo:
TYS8040221M-10
Manufacturers: Laird Technologies
Qty: 617
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 220uH 20% -40C +125C
RoHS:Details
Inductance:220 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:0.8 A
Maximum DC Resistance:0.599 Ohms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:3.5 MHz
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:8 mm
Case Width:8 mm
Case Height:4.2 mm