Laird Technologies (TYS80404R7N-10)
PartNo:
TYS80404R7N-10
Description:
Fixed Inductors 4.7uH 30% -40C +125C
Details
Inductance:
4.7 uH
Tolerance:
0.3
Maximum DC Current:
4.1 A
Maximum DC Resistance:
0.019 Ohms
Self Resonant Frequency:
24 MHz
Package / Case:
8040 metric
Case Length:
8 mm
Case Width:
8 mm
Case Height:
4.2 mm