Bussmann / Eaton (UP2B-680-R)
PartNo:
UP2B-680-R
Manufacturers:
Bussmann / Eaton
Qty:
645
Request Qty:
Description:
Fixed Inductors 68uH 1.2A 0.1787ohms
Details
Inductance:
68 uH
Tolerance:
0.2
Maximum DC Current:
1.2 A
Maximum DC Resistance:
178.7 mOhms
Operating Temperature Range:
- 40 C to + 85 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:
SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:
13.79 mm
Case Width:
10.41 mm
Case Height:
6 mm