 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (VLC5045T-100M)
TDK VLC5045T-100M
PartNo:
VLC5045T-100M
Manufacturers: TDK
Qty: 15321
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 10uH
RoHS:Details
Inductance:10 uH
Tolerance:20%
Maximum DC Current:2.1 A
Maximum DC Resistance:66 mOhms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:5045
Case Length:5 mm
Case Width:5 mm
Case Height:4.5 mm