 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (VLCF4020T-2R2N1R7)
TDK VLCF4020T-2R2N1R7
PartNo:
VLCF4020T-2R2N1R7
Manufacturers: TDK
Qty: 17358
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 2.2uH 1.7A 4x4x2.0mm
RoHS:Details
Inductance:2.2 uH
Tolerance:30%
Maximum DC Current:1.72 A
Maximum DC Resistance:59 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 105 C
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:4 mm
Case Width:4 mm
Case Height:2 mm