 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (VLCF4020T-4R7N1R2)
TDK VLCF4020T-4R7N1R2
PartNo:
VLCF4020T-4R7N1R2
Manufacturers: TDK
Qty: 70800
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 4.7uH 1.2A 4x4x2.0mm
RoHS:Details
Inductance:4.7 uH
Tolerance:30%
Maximum DC Current:1.24 A
Maximum DC Resistance:98 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 105 C
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:4 mm
Case Width:4 mm
Case Height:2 mm